Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik 2024/2025
Treść
Uczniowie naszej szkoły po raz czwarty biorą udział w konkursie InstaLogik. Jest to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs jest realizowany w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera, również w domu. Konkurs jest organizowany przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, będący publiczną placówką doskonalenia nauczycieli.
Pierwszy etap konkursu jest adresowany do bardzo szerokiej grupy uczniów, ponieważ nie zakładaja żadnej szczególnej wiedzy wstępnej z zakresu matematyki czy programowania. Zadania przygotowane na tym etapie są tak sformułowane, aby mogli wziąć w nich udział wszyscy uczniowie, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia. Każde zadanie zawiera wprowadzenie, które uzupełnia niezbędne modele i schematy potrzebne do jego rozwiązania. Miesięczny czas trwania konkursu daje uczniom możliwość dogłębnej analizy treści zadań oraz przemyślenia swoich rozwiązań.
Zadania konkursowe na drugim i trzecim etapie zostały podzielone na dwie kategorie: zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- Etap 1, termin 1 października – 28 października 2024, godz. 20:00
- Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Sesja próbna przed 2 etapem, termin 28 listopada 2024, godz. 17:00 – 18:00
- Etap 2, termin 7 grudnia 2024, godz. 10:00 – 11:30
- Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Etap 3, termin 22 marca 2025, godz. 10:00 – 11:30
Od poprzedniego roku ww. zawody matematyczno-informatyczne zostały umieszczone w wykazie konkursów o zasięgu ponadwojewódzkim. Są one organizowane przez komitety główne olimpiad oraz przez Krakowskiego Kuratora Oświaty, który działa na podstawie porozumień z kuratorami oświaty z innych województw. Osiągnięcia uczestników tych zawodów są uwzględniane w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych