Przejdź do treści
Slider_1
Slider_2
Silwer_4
Przejdź do stopki

To były piękne dni… - pożegnanie klasy VIII

Treść

    Za nami kolejny etap szkolnej podróży. Tym razem dotyczył on bezpośrednio uczniów klasy VIII, którzy 25.06.2026 r. za pomocą programu artystycznego  wyrazili wdzięczność wszystkim tym, których w ciągu dziewięciu szkolnych lat spotykali na swojej drodze.
    Pożegnania wiążą się z momentami wspomnień, ale również z tęsknotą za wspólnie spędzonymi miłymi chwilami. To niewątpliwie czas rozrachunku, przywoływania z zakamarków pamięci niemal ulotnych momentów. To także okazja, by przeprosić za nieposłuszeństwo i przekorę oraz podziękować za wyrozumiałość, mądrość życiową i okazywaną na co dzień sympatię.
    W swoim programie artystycznym ósmoklasiści wrócili pamięcią do pierwszej wychowawczyni – pani Agaty Gonciarz. Przez trzy lata walczyli o jej pochwały i o dobre oceny. Była i pozostała dla nich pierwszym ważnym przewodnikiem po życiowych ścieżkach oraz najważniejszym doradcą, uczążcym, jak radzić sobie z przeciwnościami losu.
    Kolejnych pięć lat było powiązanych z panią Elżbietą Jarosz, z  którą udało się – na drodze wzlotów i upadków, wymagań i taryf ulgowych, gromadzenia wspólnych przeżyć, ale i bolesnych doświadczeń - stworzyć więź pełną wzajemnego szacunku i zaufania.
   Ósmoklasiści wyśpiewali „Wielką wodę” Maryli Rodowicz, symbolicznie nawiązując do rysującej się przed nimi przyszłości. Wyrazili siebie i swój młodzieńczy bunt za pomocą piosenki Myslovitz pt. „Długość dźwięku samotności”, odzwierciedlili zachwyt nad życiem w utworze Edyty Geppert, by wreszcie pożegnać się piosenką obozową pt. „Ogniska już dogasa blask”.
   Bez upiększeń, bardzo szczerze przyznali się do wybryków i uporu, w humorystyczny sposób przedstawili klasowe typy, zaskoczyli społeczność szkolną występem pt. „Ostatni dzień w szkole, czyli historia ósmoklasistów z lat szkolnych 2018-2026 w czternastu księgach wierszem”, a następnie za pomocą scenki pt.  „Biuro podróży” zachęcili pozostałych uczniów do nauki języków.
    Ciepłe słowa skierowano do Rodziców w podziękowaniu za wsparcie i codzienne kanapki. Docenieni zostali Nauczyciele, którzy literę prawa łączyli z literą serca. Dorośli mogli zadumać się nad zaprezentowaną sceną w programie poświęconym tematowi „Po co komu szkoła?”.
    W drugiej części szkolnej uroczystości absolwenci wręczyli nauczycielom kwiaty i pozowali do zdjęć. Następnie zabrał głos pan Dyrektor, podsumowując czas spędzony w szkole przez ósmoklasistów. Życzył im dobrych wyborów i szczęśliwej przyszłości.
    Z kolei uczniowie zostali nagrodzeni za 100% frekwencję, rozstrzygnięto konkurs czystości, w którym puchar otrzymała klasa VI, oraz wręczono nagrody za wzorowe czytelnictwo i przykładne oszczędzanie. Podsumowano też konkursy sportowe, plastyczne, wiedzowe i inne.
   Pracowity, zaskakujący i pełen wrażeń dzień zakończył się poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców klasy ósmej dla nauczycieli i absolwentów.
   Szkolna podróż ósmoklasistów dobiegła końca, ale przed nimi kolejna wyprawa – pełna nowych doświadczeń, wyzwań i odkryć. Niech każdy z nich odnajdzie własną drogę, podąża nią z odwagą i wiarą we własne możliwości, a wspomnienia ze szkoły podstawowej niech będą dla nich źródłem siły i inspiracji.

193611